top of page

Doğal Taş Kullanımı Hakkında Uyarılar...

Güncelleme tarihi: 17 Haz 2020

Doğal Taşlar, kimyasal anlamda bir ilaç değildir. Ancak bitkiler, meyveler, sebzeler, renkler, musiki gibi önleyici ve tedavi edici anlamda yüzyıllardır kullanılan tıp elemanlarındandır.


Alternatif Tıp deyimi de doğru bir tanımlama değildir. Zira hastalığı iyileştirici veya önleyici her eleman tıp kapsamındadır.


Doğal Taş Faydaları

Taşlar, kendileri için belirtilen hususlarda tek başlarına belirli oranda yarar sağlarlar. Ancak bir hastalık söz konusu ise, bu hastalığa karşı yararları sınırlı kalabilir.

Zira hastalıklar tek bir sebebe bağlı değildir. İnsanı oluşturan sistemler ve bu sistemleri oluşturan yapıtaşları (organlar, hücreler, enzimler) karmaşık bir yapıdır. Dolayısıyla birçok hastalık da karmaşık ve birbirini tetikleyen sebeplere dayanmaktadır. Bu nedenledir ki bir hastalık için önleyici olarak veya tedavi amacıyla taş kullanılmak isteniyorsa, taş kombinasyonu şeklinde takılar kullanmak gerekmektedir. Hastalığın belirtilerini (semptomlarını) ortadan kaldırmak yerine sebeplerini ortadan kaldırmak daha iyi sonuç verecektir.73 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page